The store will not work correctly when cookies are disabled.
MARGHERA 1 ceiling light
Product details:
| Lumen Complete: | 4,100 |
| Kelvin Complete: | 3000 |
| Enclosure Material: | steel, plastic |
| Enclosure Colour: | white |
| Illuminant 1: | Inclusive |
| Lamp socket 1: | LED |
| Functions: | dimmable |
| Warranty: | 5 years |
| Material number: | 39287A |
Download data sheet
| Article Height (in mm/in): | 134 / 5.28 |
| Article Diameter (in mm/in): | 595 / 23.43 |
| Canopy Height (in mm/in): | 0.94 / 3.7 |
| Canopy Diameter (in mm/in): | 21.34 / 84.02 |
| Net Weight (in kg): | 4.63 |
| Mains Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Operation Voltage: | 51V |
| Switch Type: | without switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | LED |
| EAN/UPC: | 9008606162284 |
| IES File: | Download |