The store will not work correctly when cookies are disabled.
ALDERNEY ceiling light
Product details:
| Enclosure Material: | steel |
| Enclosure Colour: | black |
| Glass/Shade Material: | textile thread |
| Glass/Shade Colour: | natural |
| Illuminant 1: | Exclusive |
| Lamp socket 1: | E26 |
| Warranty: | 1 year |
| Material number: | 206081A |
Download data sheet
| Article Height (in mm/in): | 238 / 9.37 |
| Article Diameter (in mm/in): | 480 / 18.9 |
| Net Weight (in kg): | 1.62 |
| Mains Voltage: | 120V,60Hz (A) |
| Operation Voltage: | 120V |
| Switch Type: | without switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | AGL |
| EAN/UPC: | 9008606294169 |