The store will not work correctly when cookies are disabled.
ALOHA ceiling fan tri colour LED light accessory
Product details:
| Lumen Complete: | 2,100 |
| Location: | Indoor/Covered outdoor |
| Kelvin Complete: | 3000 / 4000 / 5000 |
| Enclosure Material: | ABS |
| Enclosure Colour: | black matt |
| Glass/Shade Material: | acrylic |
| Glass/Shade Colour: | milky |
| Protection Degree: | IPX0 |
| Illuminant 1: | Inclusive |
| Lamp socket 1: | LED |
| Functions: | dimmable |
| Warranty: | 5 years |
| Energy efficiency class (EEI): | G |
| Material number: | 20663502 |
Download data sheet
Add a light to your ALOHA ceiling fan, with this optional 22W dimmable tri-colour LED light kit.
| Article Height (in mm/in): | 55 / 2.17 |
| Article Diameter (in mm/in): | 195 / 7.68 |
| Net Weight (in kg): | 0.40 |
| Protection Class: | 1 |
| Colour Temperature: | 3000K, 4000K, 5000K |
| Mains Voltage: | 220-240V, 50Hz |
| Operation Voltage: | 220-240V, 50Hz |
| Switch Type: | without switch |
| Battery: | No |
| Illuminant type 1: | LED |
| EAN/UPC: | 9008606346516 |
| Speed | Rotations per minute | Air volume m3/hour | Watts |
|---|